Virtuální prohlídky - Od poptávky po realizaci

FORMULÁŘ: POPTÁVKA - OBJEDNÁVKA - REALIZACE

Pokud spěcháte nebo jste již znalí věci, stáhněte si níže přiložený formulář, vyplňte nezbytné minimum a zašlete nám jej na studio@ender.cz. Formulář pdf slouží od poptávky až po realizaci. Jako klient vyplňujete vždy jen nezbytné údaje pro danou etapu a o zbytek se postaráme my. U všech parametrů virtuálních prohlídek (VP) se vám po najetí kurzorem nad ně po chvilce objeví nápověda.

Formulář ke stažení: a Acrobat Reader, pokud jej nemáte:

Chcete-li si ověřit některé pojmy, či hledáte nějakou odpověď, zkuste je nalézt níže.

 

POJMY A ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Co vlastně ve stručnosti nabízíte?

Co znamená žádné tahání dat, jen odkazy?

Jak zhotovení probíhá?

Balíčky služeb a jejich ceny

Další volitelné parametry

Chci vidět rozdíl 18/50/100Mpx a JPG/RAW/HDR

Jak vypadá "planetka"?

Jak vypadá "oko"?

Jak mohou vypadat širokoúhlé fotografie z VP?

Jak vypada ekvirektangulární projekce?

Jako velká RK si chceme co nejvíc udělat sami. Je to možné?

Mohu s vámi spolupracovat jako fotograf?

Závěrem

 

CO VLASTNĚ VE STRUČNOSTI NABÍZÍTE?

Studio Ender je otevřená platforma pro zhotovování a hostování virtuálních prohlídek.

Žádné tahání dat, jen odkazy.

U vás, na realitních aj. serverech, na PC, na mobilních zařízeních.

 

CO ZNAMENÁ ŽÁDNÉ TAHÁNÍ DAT, JEN ODKAZY?

Jde o to, že VP nejen zhotovujeme, ale také hostujeme. Naši klienti jsou tak zbaveni o spoustu starostí s úschovou a transportem dat na různé servery. Jako ukázka slouží níže uvedené odkazy, které všechny odkazují na stejnou VP na našem serveru. Pokud by některý odkaz nefungoval, příslušný server ho již nevyužívá, ale data VP stále existují.

VP jako samostatná stránka.

VP jako inzerát který demonstruje, jak může inzerát RK vypadat, pokud je na VP postaven.

VP jako inzerát na Reality.iDnes.cz

VP jako inzerát na Eurobydleni.cz

VP jako inzerát na Reality.cz

VP jako inzerát na RealityMorava.cz, RealityCechy.cz

VP na stránkách RK Reality P3D, která byla objednatelem.

Pro zajímavost, tato prohlídka v daném rozsahu a kvalitě představuje 321,5MB dat rozdělených na 3.159 souborů tak, aby se data načítala rychle a prohlídka dokázala dodat data dle toho, s kým komunikuje, tedy např. i s tablety iPad. Ukládat virtuální prohlídky na každý server zvlášť, tak zjevně cestou není.

 

JAK ZHOTOVENÍ PROBÍHÁ?

Poptávka

Do formuláře vyplníte pouze vaši hlavičku, zvolíte příslušný balíček, případně další parametry, počet scén, ze kterých se chcete rozhlížet, místo, kde se lokace nachází a její typ. Formulář odešlete a my vám jej obratem vrátíme doplněný o cenu a identifikaci.

Objednávka

Pokud s cenou souhlasíte, stačí jen ve formuláři změnit jeho stav z poptávky na nabídku, doplnit kontaktní údaje na osobu, která nám zpřístupní fotografovaný objekt, navrhnout termín fotografování a objednávku odeslat. My se s příslušnou osobou spojíme, domluvíme finální termín a spolu s kontaktem na fotografa ji již jako projekt zašleme zpět.

Projekt

Fotograf se v domluvený termín sejde na místě s vámi deklarovanou osobou, provede nafocení a doplnění všech nezbytných údajů, pokud jste je již nezvolili sami.

Následně dojde ke zpracování fotografií, tedy jejich "sešití" do jednotlivých scén, kombinaci snímků vzniklých jako HDR, optimalizaci světelné dynamiky scén, provázání scén mezi sebou, budeme vytvářet "planetky" či jiné vámi požadované prvky.

Závěrem provedeme "rozsekání" jednotlivých scén na desítky až stovky malých souborů, které zabezpečí, že zobrazování VP bude pro vaše koncové uživatele i po internetu svižné. Provedeme finální kontrolu a vaši VP umístíme na náš server.

Předání projektu

Výsledná VP dle rozsahu představuje nejen stovky souborů, ale při nabízené kvalitě i desítky až stovky MB dat. Nejen že vás nenutíme se o ně starat, ale ani o tomtéž přesvědčovat realitní, turistické či jiné poskytovatele obsahu a ještě za to opakovaně platit.

Od nás dostanete:

- Odkaz na html stránku na našem serveru, kde si vaši VP můžete bezprostředně prohlédnout resp. jakkoliv jinak využít

- Krátký html kód, pomocí kterého vy nebo váš správce webu může začlenit VP do vašich stránek tak, že se bude tvářit, jako by z nich byla stahována

- Textové parametry (1-2), které zadáte na příslušném rozhraní u poskytovatele obsahu tedy např. na realitním serveru a opět VP bude integrální součástí vaší prezentace. Pokud váš poskytovatel obsahu zadání VP zatím nenabízí, dejte nám kontakt a my ve spolupráci s ním zabezpečíme, aby to bylo možné.

Shora uvedené textové odkazy resp. parametry dostanete mailem spolu s vytvořenými fotografiemi dle vašich požadavků a platebním předpisem dle vaší objednávky.

 

BALÍČKY SLUŽEB A JEJICH CENY

S výjimkou balíčku Individual, kde každý parametr je na vás, tak ostatní balíčky mají společný minimální počet 5 virtuálních scén, které jsou vzájemně provázány odkazy. Od sebe se liší základním nastavením kvalitativních parametrů. V ceně je fotografie každé scény ve zvoleném rozlišení v ekvirektangulární projekci a hostování po dobu minimálně 3 měsíců na našem serveru.

START již od 5.000,-Kč pro 5 scén

Všechny scény rozlišení 50Mpx, světelná dynamika RAW. Pro VP, kde cena je limitujícím faktorem a není tak na závadu, že velmi světlá resp. tmavá místa scén nemusí být prokreslena.

OPTIMUM LIGHT již od 5.500,-Kč pro 5 scén

Všechny scény 50Mpx, interiéry HDR, exteriéry RAW. Pro VP s důrazem na interiér, kde chceme prokreslit i kontrastní scény, např. pohled z okna ven.

OPTIMUM již od 6.900,-Kč pro 5 scén

Všechny scény 50Mpx a HDR. Pro VP s důrazem na co nejlepší zachycení světelné dynamiky všech scén. Vhodné jako standardní volba pro cíle turistického ruchu a reprezentativní nemovitosti.

EXCLUSIVE LIGHT již od 7.200,-Kč pro 5 scén

Interiéry 50Mpx a HDR, exteriéry 100Mpx a RAW. Jako Optimum light avšak s dvojnásobným rozlišením pro exteriéry. Vhodné pokud je třeba zachytit i širší rozhled do krajiny.

EXCLUSIVE již od 7.900,-Kč pro 5 scén

Všechny scény HDR, interiéry 50Mpx, exteriéry a veliké interiéry 100Mpx. Jako Optimum avšak s dvojnásobným rozlišením pro exteriéry a rozměrné interiéry. Pro exklusivní nemovitosti a turistické cíle.

Co cena obsahuje

Cenu do formuláře doplní zhotovitel podle vámi zvolených požadavků. Cena je bez dph a obsahuje v sobě i případné slevy a to za RK a za dosažené resp. objednané množstevní programy. Pokud takto dosažená cena nepřesáhne 7.999,-Kč, bude ve faktuře připočteno cestovné 5Kč/km, ne však více než 1.000,-Kč pro území ČR. Pokud je objekt v běžném operačním působišti našich fotografů, např. v Praze, cena za dopravu nebude účtována ani tak.

 

DALŠÍ VOLITELNÉ PARAMETRY

POČET SCÉN - Scénou se míní každé místo, ze kterého se chceme ve VP rozhlížet. Počet scén se pro exteriéry a interiéry uvádí zvlášť z důvodu vyčíslení ceny dle zvoleného balíčku.

LOGO OBJEDNATELE - Zaškrtnout, chcete-li na VP zobrazit vaše logo. Logo je třeba dodat ve formátu png, gif nebo jpg o max. velikosti 75x75 bodů spolu s objednávkou.

RK – Určen zejména pro realitní kanceláře. Zaškrtnutím získáte téměř 17% slevu, nelze však uplatnit pro méně jak 5 scén. Součástí VP je i značka "Studio Ender". Průměrná odchylka sestavení scén by neměla překročit 0,1%.

GEOLOKACE S RADARY - Zaškrtnout, chcete-li exteriérové záběry umístit na google mapu spolu s radarem, jenž synchronizuje pohled a mapu.

PŮDORYS S RADARY - Zaškrtnout, chcete-li scény umístit na námi zhotovený ilustrační půdorys spolu s radarem, jenž synchronizuje pohled a půdorys.

DVD - Zaškrtnout, chcete-li vyjma linku pro okamžité použití VP na webových stránkách zaslat i kopii VP na DVD. Link zasílán před a DVD po úhradě. i

iPAD kompatibilní - Nezaškrtnete-li, VP nebude kompatibilní se zařízeními iPad. Služba neovlivňuje cenu.

GYROSKOP AKTIVNÍ - Zaškrtnete-li, tak na zařízeních iPad je možné otáčením se rozhlížet po scéně. Ne všichni poskytovatelé obsahu tuto funkci podporují.

FOTO SCÉN – Ke všem scénám je standardně dodávána jpg fotografie s jejich ekvirektangulární projekcí v ceně. Zaškrtnete-li tento požadavek, můžete specifikovat, kolik fotografií chcete vytvořit navíc. Napište, kolik kusů širokoúhlých fotografií či typů "planetka" a "oko" chcete ze scén vytvořit. Pokud vyplníte název scén, můžete typ a počet určit pro každou scénu zvlášť, jinak zvolí zhotovitel. Zvolte vhodnou šířku fotografií pro vaše účely v obrazových bodech. Nezvolíte-li, bude šířka fotografií 800 bodů. Samotná šíře ve vymezeném rozsahu cenu neovlivňuje.

PODCAST ENDER - Zaškrtnete-li, zhotovitel vybere z jím vlastněné knihovny vhodnou melodii jako zvukový doprovod. Zvuk implicitně vypnut.

PODCAST VLASTNÍ - Zaškrtnete-li, musíte spolu s objednávkou dodat mp3 soubor o velikosti do cca 750kb (72s pro 32kHz/16bit) ne proto, že bychom vám nechtěli vyhovět, ale při překročení tohoto limitu dochází k výraznému zpomalení načítání VP . V objednávce musíte jasně deklarovat, že k uvedenému zvukovému souboru vlastníte práva pro publikování na internetu. Zvuk implicitně vypnut.

VÝCHOZÍ SCÉNA - Zaškrtněte, chcete-li určit, která scéna má být ve VP výchozí. Je tak nutno vyplnit i názvy scén. V případě nevyplnění určí zhotovitel. Služba neovlivňuje cenu.

VÝCHOZÍ PŘISTÁNÍ - Zaškrtněte, chcete-li, aby při spuštění došlo k přistání na výchozí scéně. VP se spouští s drobným zpožděním. Napište čas v sekundách, jak dlouho má trvat přistání. Déle než 20s nedoporučujeme. Optimální je od 5 do 8s (výchozí hodnota). Služba neovlivňuje cenu.

HOST>3MĚS - V ceně VP je zahrnuto hostování VP na serveru zhotovitele minimálně 3 měsíce. Chcete-li hostovat delší dobu, zaškrtněte a určete celkový čas v měsících. Pokud máte sjednán některý z balíčků pro hostování, nemusíte vyplňovat.

NÁZEV SCÉNY - Pokud scénu nepojmenujete, pojmenuje ji fotograf. Pod tímto názvem se bude objevovat ve VP.

DYNAMIKA - Zachytitelná světelná dynamika scény při fotografování. Běžný jpg má max 256 hodnot jasu, námi nabízený RAW cca 16.000 a HDR RAW cca 250.000. Při následném zpracování HDR je tak např. možno vidět oknem ven a současně mít prokreslen i interiér.

ROZLIŠENÍ - Rozlišení 50Mpx (10.000x5.000px) je více než postačující pro interiéry a odpovídající běžným exteriérům (zahrada apod). Rozlišení 100Mpx je na zvážení pro velké interiéry a je velmi vhodné pro exteriéry s širším rozhledem po okolí. U balíčku Individual volí objednatel, jinak fotograf dle zvoleného balíčku služeb.

FOTOGRAFIE ZE SCÉN:

Planetka - Fotografie vytvořená z VP dané scény tak, že scéna se jeví při pohledu shora v podobě malé "planetky" obklopené nebem (u exteriérů). Vhodné jako expresivní vyjádření a pro zobrazení malých prostor např. koupelen apod. U balíčku Individual volí objednatel, jinak zhotovitel dle zvoleného balíčku služeb.

Oko - Fotografie vytvořená z VP dané scény tak, že scéna se jeví při pohledu zdola v podobě "oka" s nebem na místě zorniček (u exteriérů). Vhodné jako expresivní vyjádření zejména exteriérů s různě vysokými předměty v okolí. U balíčku Individual volí objednatel, jinak zhotovitel dle zvoleného balíčku služeb.

Širokoúhlé - Vyplňte počet širokoúhlých fotografií vytvořených z VP dané scény. Uvedené pohledy reprezentují scénu tak, jak to většinou není možné dosáhnout s běžnými fotografickými postupy. Jednotlivé pohledy vybírá zhotovitel.

 

CHCI VIDĚT ROZDÍL 18/50/100Mpx a JPG/RAW/HDR

Na tomto příkladu VP máte možnost porovnat jednotlivé kvalitativní kategorie. Optimálně zvolte zobrazení na celou obrazovku.

ROZLIŠENÍ - Ve výchozím zobrazení sledujete obraz 100Mpx, přibližte si nějaký detail a poté si vyberte z menu "Rozlišení 50Mpx" a zvětšete na tentýž detail. Můžete porovnat a vězte, že naše prohlídky zobrazují pixel jako pixel a dále ho již nezvětšují. Můžete si vyzkoušet i jinak běžně zhotovované maximum a to 18Mpx. Toto rozlišení nenabízíme. Pozn.: Rozlišení nemá zatím smysl zkoumat na mobilních zařízeních, protože ta z důvodu výkonu dostávají menší rozlišení než je skutečné.

DYNAMIKA - I když ve svém výsledku jsou z technických důvodů VP složeny z jpg souborů, je pro výslednou kvalitu zobrazení podstatné jakým způsobem byly fotografie nasnímány. Zvolte zobrazení "Zhotoveno z HDR RAW" a všimněte si, jak jsou prokreslena velmi světlá a tmavá místa. Poté zvolte zobrazení "Zhotoveno z RAW" a všiměte si, jak velmi světlá/tmavá místa ztratila kresbu. Pokud zvolíte zobrazení "Zhotoveno z JPG - neprovádíme", efekt zesílí natolik, že již narušuje výsledný dojem. Proto tento způsob nepoužíváme.

 

JAK VYPADÁ "PLANETKA"?

Planetka

 

JAK VYPADÁ "OKO"?

Oko

 

JAK MOHOU VYPADAT ŠIROKOÚHLÉ FOTOGRAFIE z VP?

Když jsou jednotlivé scény zpracovány do virrtuální prohlídky, je toho možno využít a vytvořit z nich nepřeberné množství fotografíí, které jsou schopny zachytit takový pohled, který s žádným objektivem nenasnímáte. Je jen na Vás, zda chcete zdůraznit obsah a nebo expresivní výraz.

Sirokouhle foto

 

Sirokouhle foto

 

Sirokouhle foto

 

Sirokouhle foto

 

Sirokouhle foto

 

Sirokouhle foto

 

JAK VYPADÁ EKVIREKTANGULÁRNÍ PROJEKCE?

Jedná o projekci, která promítá povrch koule z místa snímaní do plochy. Právě ta je výsledkem práce se skládáním dané scény z jednotlivých fotografií.

Ekvirektangular

 

JAKO VELKÁ RK SI CHCEME CO NEJVÍC UDĚLAT SAMI. JE TO MOŽNÉ?

Ano. Náš systém je stavěn jako stavebnice. Můžeme začít tím, že vám doporučíme technologii a provedeme zaškolení. Logicky prvním krokem je fotografování, následovat mohou další podle toho, jaké budou vaše potřeby. My od Vás v dohodnutém stupni zpracování VP přebereme, dokončíme a zveřejníme na webu. Další využití VP je identické.

 

MOHU S VÁMI SPOLUPRACOVAT JAKO FOTOGRAF?

Ano. Síť našich fotografů rozšiřujeme, abychom jak vzhledem k časové dostupnosti, tak i k snižování nákladů na přepravu dokázali nabídnout co nejlepší produkt pro naše klienty. Očekáváme, že jste schopen prezentovat vaši dosavadní tvorbu. Pokud jste se již panoramatickou resp. sférickou fotografií zabýval je to výhodou, nikoliv však podmínkou. Neváhejte nás proto kontaktovat včas, aby teritorium, které je vám blízké, bylo ještě volné. Těšíme se na spolupráci.

 

ZÁVĚREM

Technických možností, kombinací parametrů i obchodních variací je mnohem více. Stejně tak je otevřená i spolupráce na různých stádiích projektu, od subdodávek přes školení zaměstnanců až po dodávky technologie. Ilustraci použitých technických principů je možné nalézt na našem webu.

Neváhejte nás s jakoukoliv otázkou kontaktovat.